Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Aktivity školy:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Aktivity školy

Den Tibetu

tibetska-vlajka-hiresVzpomínáte si na mezinárodní Den Tibetu na MGO? Součástí byl nejen pestře nabitý program, ale také zapojení do výtvarné a literární soutěže v rámci kampaně Vlajka pro Tibet. A zde jsou výsledky! Literární část plně ovládli žáci 6.A. Díky netradičnímu a originálnímu pojetí daného tématu obsadili první 3 místa Richard Slouka, Ondřej Boček a Jan Štohanzl. Zvláštní ocenění získalo i samotné Mendelovo gymnázium za inspirativní uchopení tématu, které se tak stalo vzorem pro další ročníky. Tímto děkujeme všem účastníkům a soutěžícím za reprezentaci školy.

Autorka: Veronika Hájková 6.A

Maraton psaní dopisů na MGO

Ve čtvrtek 18. 12. se na naší škole konal Maraton psaní dopisů, který pro Vás připravil Parlament MGO pod hlavičkou OZDM. Maraton psaní dopisů je akce Amnesty International, která se snaží podpořit neprávem trestané vězně. V letošním ročníku byl vybrán případ Edwarda Snowdena, jehož dopisy putovaly do Bílého domu k rukou Baracka Obamy. Z Mendelova gymnázia odešlo celkem 17 dopisů. Krom naší školy se letos do akce zapojila i Obchodní akademie, Slezská univerzita, ale také kavárna Alternativa. Nakonec se z Opavy podařilo odeslat na 113 dopisů. Všem zúčastněným děkujeme!

Autorka příspěvku: Karolína Konarská, 1.D

Zažijme školu jinak!

Suit Up Day

Být suit-up? Pokud jste donedávna nevěděli, co si pod tímto pojmem představit, po čtvrtku 13. 10. už máte zřejmě jasno. Po celé škole jste mohli zahlédnout obrovské množství studentů, chodící jak v oblecích, šatech, košilích tak v jiném společenském oděvu… a samozřejmě v papučích. Naše gymnázium se zapojilo do projektu zvaného Hrdá škola, díky kterého jsme se zúčastnili mezinárodního Suit-up dne.

Tímto bychom Vám chtěli poděkovat za vaši hojnou účast a doufáme, že si stejně tak užijete zbylé akce, které pro vás v letošním roce chystáme.

Autorka příspěvku: Veronika Hájková