Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Aktivity školy:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Aktivity školy

Krásné slovo nezanikne!

„Z rozmlácenýho kostela v krabici s kusem mýdla…“ Že vám tento text něco říká? Ano, vždyť je to přece notoricky známá píseň Anděl, která zdobí takřka každý zpěv u táboráku. Ale že ji složil Karel Kryl, od jehož úmrtí si letos v březnu připomínáme již 25 let, to už každý neví. To a mnoho jiného se dozvěděli účastníci a diváci školního kola recitační soutěže Dětská scéna a Wolkrův Prostějov, které proběhlo ve čtvrtek
7. února 2019. Především však měli možnost se zaposlouchat do přednesu poezie i prózy v podání našich žáků. Výsledky naleznete zde.
Všem postoupivším recitátorům a recitátorkám přejeme dobrou paměť, originální přednes a co nejméně nervozity v dalších postupových kolech!

Národní kolo Chemické olympiády kat. A

Ve dnech 27. 1. – 31. 1. 2019 proběhlo v Brně na Přírodovědecké fakultě MUNI Národní kolo 55. ročníku Chemické olympiády kat. A. Z našeho gymnázia se zúčastnil Jan Stoklasa z 3. D třídy. Umístil se na 39. místě v ČR.

Číst celý příspěvek

Máme nejlepší němčináře v okrese!

Bývá již milou tradicí, že nám začátek února v rámci soutěží MŠMT zpříjemňují naši němčináři. V letošním roce tomu nebylo jinak. V okresním kole Soutěže v německém jazyce, které se konalo ve středu 6. února 2019 na Slezském gymnáziu v Opavě, byli úspěšní hned dva naši studenti, konkrétně Vojtěch Skroch (3.B), který celou soutěž vyhrál, a postupuje tak do krajského kola, a Anna Divilová (2.D), která obsadila druhé místo. Radujeme se z pěkných výkonů a Vojtovi přejeme Viel Glück und Spaß v dalším kole.

Výsledky Olympiády ve španělštině

Dne 28. ledna se konalo školní kolo Olympiády ve španělském jazyce. Soutěž měla dvě části: písemnou (poslech a četba) a ústní (konverzace a popis obrázku). Naši studenti soutěžili ve dvou kategoriích – I (do tří let výuky jazyka) a II (více než tři roky výuky). Všech 15 účastníků (9 a 6) prokázalo nejen velikou chuť poklábosit si španělsky mimo výuku, ale i pohotovost, důvtip a skvělou jazykovou vybavenost, čímž porotě velmi ztížili její práci. A jak to celé dopadlo?

Číst celý příspěvek

Výsledky Anglické olympiády

Dne 25.1. 2019 proběhlo školní kolo olympiády pro vyšší gymnázium. Pro porotu bylo velmi těžké vybrat tři nejlepší účastníky, nakonec se shodla na těchto vítězných jménech: třetí místo obsadil Jan Urbiš (2. B), stříbrnou pozici vybojoval Kryštof Richter (3. D) a celkovým vítězem se stal Tomáš Nagy (7.A). Všem soutěžícím moc děkujeme za skvělé výkony a Kryštofovi s Tomášem budeme držet palce v okresním kole.