Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Biologie

I letos jsme se sešli na Dni zdraví

Už to vypadalo, že nám covid zhatí plány letošního ročníku Dne zdraví. Situace se však uklidnila a my mohli na půdě mendláku přivítat členy Českého červeného kříže, mezi nimi byste nalezli naše absolventy a stávající studenty – Sebastiana Viceníka, Marka Brodu, Jana Olšara, Radku Paverovou a jako pomocnice jim sekundovaly Julie Šimečková a Alžběta Theuerová, pracovníky Centra duševního zdraví – Bc. Romana Kaštovského a paní Natálie Ambrůzovou, dále pak Mgr. Zbyňka KotzianaSKP Seitedo Opava, fyzioterapeutku Bc. Veroniku Ratajovou a našeho Mgr. Petra Kotrlu coby přednášejícího o tématu rakoviny.

Číst celý příspěvek

Odkud přicházíme a kam směřujeme…

V průběhu posledních 14 dnů byla v jednotlivých třídách RNDr. Herrmanna dobrána látka z biologie, proto byla doplněna ekologickou tématikou spojenou se současnými změnami globálního ekosystému a s charakterem očekávaného vývoje.

Číst celý příspěvek

I letos se můžete těšit na Sportovní den a Den zdraví

V pondělí 28. 6. 2021 proběhne (od 8.00 hodin) Den zdraví. Akce je letos určena pouze 4. A a třídám VG. Harmonogram naleznete ve fotogalerii. Žáci, kteří mají v harmonogramu sebeobranu a fyzioterapeutické cvičení, přijdou do tělocvičny ve sportovním oblečení. Během pondělka proběhne rovněž beseda s Lucií Smolkovou. Více informací ohledně besedy poskytne studentský parlament MGO.

V úterý 29. 8. 2021 proběhne Sportovní den. Sportovní den je určen všem studentům gymnázia. Potřebné informace k jednotlivým disciplínám naleznete ve fotogalerii. Jen upozorňujeme, že strava bude studentům VG odhlášena hromadně.

V případě dotazů ohledně Sportovního dne se obracejte na pana Kučka, ohledně Dne zdraví na paní Bitomskou.

Darujeme krev již čtvrtým rokem

Dnešní den patřil 4. ročníku dárcovské kampaně DARUJEŠ? NE?! MY … ANO! Na Hematologicko-transfúzní oddělení SNO dorazilo 17 studentů 3. ročníků, kteří se rozhodli pomoci pacientům v nemocnicích v Opavě a v Krnově tím, že darují svou krev. Původní počet nadšenců byl mnohem vyšší, což nás velice těší, ale vzhledem k omezením, která se v souvislosti s darováním krve objevují a to nejen nyní v době covidové, se počet příchozích na oddělení snížil na oněch 17.

Číst celý příspěvek

VE SPOLUPRÁCI MGO A ZŠ SLAVKOV PROBĚHL PROJEKTOVÝ DEN „VODNÍ PTÁCI“

Akce proběhla v prvním červnovém týdnu. Pro základní školu ve Slavkově u Opavy připravil pedagog naší školy RNDr. Rostislav Herrmann dvojici terénních exkurzí v oblasti rezervace kolem říčky Hvozdnice. Tato lokalita je charakteristická zachovalým lužním lesem a soustavou rybníků. Exkurze byly sice primárně zaměřeny na vodní ptactvo, ale zároveň zohledňovaly situaci v terénu.

Číst celý příspěvek

Skip to content