Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Debatní klub MGO

První místo z Hradce Králové

O víkendu 13–15. 10. se naše debatérky vydaly procvičovat hlasivky a argumentaci na první turnaj Debatní Ligy v Hradci Králové, kde je čekaly připravené teze na téma blížících se voleb a českého školství či nepřipravené teze týkající se genderové otázky rodičovské dovolené a práv zvířat. Vyzbrojeny psacími potřebami a šedými buňkami mozkovými opět dokázaly, že patří mezi špičkové týmy z celé České republiky. Martina Wranová, Terezie Chamráthová a Veronika Hájková z týmu Impetum Imperium podaly vynikající výkon, když s přehledem zvítězily během všech kol debat a obsadily tak úžasné první místo.

Číst celý příspěvek

Ukázková debata

Ukázková debata zaplnila ve čtvrtek 21. 9. chemickou posluchárnu opravdu k prasknutí! Posluchači mohli zhlédnout debatu na tezi: EU by měla dávat přednost snižování příjmové nerovnosti před ekonomickým růstem. Debatu doprovázely různé typy a tempa řeči, aby si i samotní posluchači uvědomili, že každý řečník může mít svůj osobitý styl. Vítězové na straně negativní nakonec úspěšně přesvědčili většinu o tom, že bychom měli podporovat ekonomický růst před snižováním příjmové nerovnosti.

Za zavřenou bránou Open Gatu

Škola Open Gate opět po roce otevřela svou bránu debatérům a adeptům o debatní akreditaci. Školení rozhodčích se zúčastnila Alžběta Schneidrová (4.C), Alžběta Filipková (8.A), Martina Wranová (3.B) a Veronika Hájková (7.A). Všechny dámy úspěšně složily test k akreditaci, skládající se z debatní terminologie a pravidel a nyní čekají na výsledky z praktické části.

Číst celý příspěvek

Přátelské debatní klání již potřetí

V úterý 20. června se uskutečnil již třetí ročník debatního klání studentů Gymnázia Jakuba Škody z Přerova a Mendelova gymnázia. Měli jste možnost zhlédnout 2 ukázkové debaty formátu Karla Poppera, se kterým se běžně setkáváme na turnajích po České republice.

Číst celý příspěvek

Debatní klání na MGO

Plakát- ukázkovkaV úterý 20. 6. proběhne na MGO již 3. ročník tradičního debatního klání Opavy proti Přerovu. Mají ženy těžší úděl než muži? Je diktatura progresivní způsob vlády? Zda vás tyto témata či debatování zajímá, nebo byste rádi podpořili samotné debatéry, přijďte se podívat během 3. – 6. vyučovací hodiny do Hudebny. Rozpis debat je k dispozici na plakátech či zde na webu školy.

Jste srdečně zváni!