Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Debatní klub MGO

Zobrazit: Všechno | Oznámení | Úspěchy

Přivážíme si 2. místo z debatního turnaje

O víkendu 19.–21.10 se Debatní klub MGO zúčastnil prvního turnaje Debatní ligy letošního školního roku v Hradci Králové. Debatovalo se na dvě připravené teze a to konkrétně „vývoj jaderných zbraní přinesly více škody než užitku“ a „Tradiční úlohy muže a ženy v rodině jsou v moderní společnosti přežitkem“ a dále na nepřipravenou tezi.

Číst celý příspěvek

Debatovali jsme v Senátu České republiky aneb MGO ve finále!

Událost, na kterou všichni debatéři v České republice čekali. Událost, která je vyvrcholením celoroční práce a přípravy všech týmů. Nemluvím o ničem jiném, než je Debatní finále, které se uskutečnilo 21. – 23. 4.2018 v Praze. Účastnit se ovšem mohlo jen 8 nejlepších týmů žebříčku, kteří spolu změřili své síly a bojovali tak o titul Vítěze 23. ročníku Debatní ligy.

Číst celý příspěvek

Z Nymburka odjíždíme se dvěma diplomy a vítězstvím

Na konci března se tým Slav Princesses (Martina Wranová, Veronika Kamrádová, Michal Krettek) a tým Astra Mortem (Terezie Chamráthová, Josef Šimeček, Šimon Plaskura) vydaly na turnaj do Nymburku a ani tentokrát nepřijely zpět do Opavy s prázdnou!

Číst celý příspěvek

Debata na gymnáziu Open Gate – letos už podruhé

Debatní klub MGO se ve dnech 26. – 28. ledna 2018 znovu vypravil do Prahy – Babic na gymnázium Open Gate. Tentokrát turnaj probíhal v angličtině, a tak jsme nasedly na vlak reprezentovat školu jen s jediným týmem, Slav Princesses, ve složení Martina Kozlová, Jana Zemanová a Nela Halfarová. Proti ostatním týmům jsme se utkaly debatujíce na připravenou tezi: „International economic sanctions bring more harm than good“, ale také na teze nepřipravené, které zněly: „Smartphones are harmful to the youth.“, „Individuals should be required to reveal their identity when communicating on the internet.“ and „Professional sports bring more harm than good“.

Číst celý příspěvek

Debatovali jsme v předvánoční České Třebové.

Přesně ta se stala místem konání druhého turnaje XXIII. Ročníku debatní ligy a zároveň posledního turnaje roku 2017, se kterým se s námi rozloučila i plánová teze „Koncepce českého školství by měla být od základu změněna“. DK MGO nesměl chybět a jako už dříve vyslal bojovat o vrchní příčky žebříčku týmy Impetum Impérium (Veronika Hájková, Terezie Chamráthová, Martina Wranová), který z turnaje odjížděl s krásným 3. místem a tým Slav Princesses (Veronika Kamrádová, Jana Zemanová, Nela Halfarová), který obsadil 6. místo.

Číst celý příspěvek