Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Oznámení

Burza knih a učebnic

Burza knih 01Máte doma knihy, které byste rádi poslali dále? Vlastníte staré učebnice, které je Vám líto vyhodit? Pak je tato akce přímo pro Vás. Během týdne 19. –23. 6. nám můžete od 7:50–8:05 a 10:40–11:00 nosit do U3 knihy či učebnice, které chcete během burzy nabízet skrze příspěvek, který si Vy sami zvolíte. Nikomu ovšem nebráníme udělat dobrý skutek a knihu darovat.

V úterý 27. 6. proběhne během dopoledních hodin na školním dvoře samotná burza.Výtěžek či nechtěné knihy Vám budou následně k dispozici o přestávkách 28. a 29. 6. v U3.

Těšíme se na Vás!

Vánoční přednáškový den

14424034_1177900855618382_1356812695_oRádi byste zažili výuku jinak? Pokud ano, využijte společně s námi krásný předvánoční čas a přijďte se podívat na zajímavé přednášky, které si pro Vás studenti Mendelova gymnázia připravili. Zároveň se můžete těšit na workshopy zahraničních hostů, tentokrát pro změnu v angličtině. Pokud budete mít zájem, oznamte, prosím, svou účast třídních učitelů. Budeme se na Vás těšit v úterý 20. 12. během celého dne jak ve fyzikální, tak chemické posluchárně. Harmonogram přednášek je k nalezení na plakátech vyvěšených ve škole či níže. Těšíme se na Vás!

prednaskovy-den

Maraton psaní dopisů

logo_csVe čtvrtek 15. 12. proběhne na MGO během druhé a třetí hodiny v učebně U3 Maraton psaní dopisů-největší mezinárodní akce na podporu nespravedlivě vězněných, pronásledovaných nebo utlačovaných lidí. Amnesty International ji pořádá každý rok k Mezinárodnímu dni lidských práv po celém světě.
Cílem je společně ručně napsat a poslat co nejvíc dopisů s výzvami vládám či úřadům příslušných zemí a upozornit tak na porušování práv konkrétních lidí. Na místě Vám budou představeny případy vězňů a sami si budete moci vybrat, kterému napíšete! Je možno psát jak v angličtině, tak v češtině. Další skvělou věcí, kterou během akce uděláte, je, že přispějete na známku, to jest deset korun. Určitě to stojí za to! Absence bude omluvena.

Těšíme se na Vás, Parlament MGO.

Předvánoční čas přímo vyzývá k pomoci

sbirkaJak už jsme se v minulosti přesvědčili, k pomoci potřebným stačí opravdu málo. Proto se parlament MGO ve spolupráci s Mgr. Janou Prošvicovou rozhodl uspořádat další z pravidelných charitativních sbírek, tentokrát v rámci celorepublikového projektu Hrdá škola. Vyzýváme nejen studenty a učitele, ale i opavskou veřejnost, aby se v pondělí 5. 12. od 8 do 16 hodin a v úterý 6. 12. od 8 do 14 hodin zapojili do této dobročinné akce. Můžete nosit jak čisté, vyprané oblečení, tak dětské hračky. Výtěžek bude určen pro Opavský azylový dům. Nezapomínejme, že každý neměl a nemá takové štěstí, jako my.

Skip to content