Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Oznámení

MUDr. Radkin Honzák, CSc. – Co vše lze vydržet a jak přežít i dnešek

Za posledních 30 let zažila naše společnost naprosto nevídaný vzestup ekonomických podmínek a možností pro všechny. Dnešní generace pětatřicátníků a mladších vyrůstala v podmínkách, které česká společnost předtím nikdy nezažila, navíc krmena bláboly o nekonečné prosperitě. Pandemie koronaviru učinila tomuto snu konec. Je nutné si odpírat, chudneme a zchudneme ještě víc a po odeznění krize, už nebude, jak bylo předtím. Ve svém sdělení by Mudr.Honzák, Csc. rád odkázal na minulost, kdy bylo občas daleko „zajímavěji“ a otevřel nadějnou šanci, jak tohle přežít a jak se dopracovat k dobré kvalitě života.

Potvrďte závazně, prosím, svou plánovanou účast na online přednášce pana MUDr. Honzáka, Csc.  zde. Děkujeme.

Odkaz na online stream 17.6.2021 ve 12:30 zde

Doc. Ing. Daniel Münich, Ph.D. – Lesk a bída českých společenských věd a proč máme velký problém

Pozornost bude věnována úrovni společenských věd, které podle přednášejícího v naší zemi na rozdíl od technických a přírodovědných oborů příliš nevzkvétají ani 30 let po pádu komunistického režimu. Společenské vědy však vytváří nezbytné zázemí pro kvalitní vládnutí v každé zemi. A lepší než o tomto přesvědčovat politiky, bývá podle Daniela Münicha mnohdy veřejná osvěta a dodávání optimismu a kuráže mladší generaci.

Přednáška se bude konat online, 10.5.2021 ve 12:30h..
Přihlaste se, prosím zde.

Odkaz na online stream v pondělí 10.5. zde

ChemQuest 2021

Studenti našeho gymnázia se opět zapojili do soutěže ChemQuest. Tentokrát se do soutěže přihlásilo celkem 11 týmů. Od 13. 4. 2021 do 19. 4. 2021 probíhá veřejné hlasování pro přihlášené videoexperimenty. Téma pro kategorii ZŠ znělo Chemie a potraviny. Téma pro kategorii SŠ je Chemie a historie. Podpořte naše studenty hlasováním. Podívejte se na videa a dejte nám svůj hlas. V každé kategorii můžete udělit pouze jeden hlas. Instrukce k hlasování najdete dále.

Číst celý příspěvek

JUDr. Daniela Drtinová, Ph.D. – Role nových médií v současnosti

právnička, moderátorka, spolutvůrkyně DVTV

S Danielou Drtinovou z první internetové televize DVTV budeme diskutovat o tom, jak přinášet relevantní informace, témata i hosty v turbulentní době, o standardech kvalitní žurnalistiky a taky o tom, jaké to je být moderátorem online.

Přednáška se bude konat online, 14.4.2021 ve 12:30h..
Přihlaste se, prosím zde.

Odkaz na online stream ve středu 14.4. zde

Milí studenti

Milí studenti, 

včera to byl právě rok od chvíle, kdy se poprvé uzavřely školy. Asi nás tehdy ani ve snu nenapadlo, že to potrvá tak dlouho. Všem začínají docházet síly a dostavuje se pochopitelně únava.

Potřebujeme získat energii, znovu se radovat ze života, mít smysluplnou činnost a prožívat hezké vztahy. Uvědomujeme si, jak moc nám chybí život, který jsme žili před pandemií.

Musíme hledat cesty, jak z toho ven, jak žít tvořivě a naplno i v této nejisté době.

V takových situacích pomáhá režim a stanovení si cílů. Každodenní procházka nebo pohybové aktivity nám dodají sílu, zlepší nám náladu a pomohou nastartovat tělo. Naučte se správně dýchat a provádějte dechová cvičení, říká se, nejlepším přítelem člověka je jeho vlastní nos. 

Najděte si každý den činnost, která vás potěší, odměňte se za splněný cíl. Práce na sobě, posilování vůle a dodržení cílů nám pomohou překonat překážky, získáme tak sebedůvěru a štěstí. Abychom neklesali na mysli, potřebujeme kultivovat své myšlenky, dobře si vybírejte, co čtete, co posloucháte, na jaké filmy se díváte. To vše nás ovlivňuje a formuje na naši životní cestě. Naplňujte si své sny, budete se tímto stávat sebou samými. Starejte se o sebe, o své tělo, o své nitro, nikdo jiný to za vás neudělá.

Pečujte o vztahy kolem sebe, potěšte své blízké drobnou pozorností, laskavostí nebo pomocí. 

Nenechte si ukrást naději, udržte ji v sobě, ať ji můžete předávat ostatním, všichni to velice potřebujeme. 

Přeji každému z vás, aby se vám podařilo najít tu správnou cestu a vyjít z této situace silnější a pevnější.

PER ASPERA AD ASTRA

Mějte se krásně a držte se.

Mgr. Monika Klapková
ředitelka školy

Skip to content