Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Oznámení

Trochu historie…

Roku 1224 byly založeny opavské městské hradby. V pozdějších staletích byly zesíleny, aby mohly být v letech 1800 až 1838 zavezeny a zbořeny. Ať už o tomto faktu víte, nebo ne, určitě by Vám nemělo uniknout, že v prostoru za hradbami se v minulém století rozprostíralo velké kluziště. Kolosální, obrovské. Skoro 200 metrů na délku. Oproti tomu je dnešní zimní stadion drobeček. Proč to ale připomínám? Je tomu 110 let, co se v Opavě konalo mistrovství světa v krasobruslení (1908). Opava hostila stejnou soutěž jako metropole Londýn, Petrohrad nebo Stockholm, což už je samo o sobě něco. Kluziště se nacházelo v místech, kde dnes stojí zimní stadion, krytý bazén a bývalá ubytovna Ostroje.

O tomto tématu natočila nedávno reportáž i ČT. V souvislosti s touto reportáží byl vytvořen i pohled na oblast z ptačí perspektivy. Zbývá už se jen zamyslet, jak vynalézaví byli naši předci a jakou kolosální věc tehdy stvořili.

Autor příspěvku: Tomáš Dostál

Poznávali jsme krásy Beskyd

Ve dnech 29. 5.–31. 5. 2016 byla třída 4. A na výletě ve Frenštátu pod Radhoštěm v doprovodu paní učitelky Krajcarové a paní učitelky Halaškové. Během těchto tří dnů jsme prošli ve Štramberku botanickou zahradu, vyšli na známou Trúbu, navštívili Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm a užili si krásné výhledy při výstupu na horu Radhošť. Byli jsme ubytováni v kempu Liščí mlýn a večery jsme si krátili zpěvem u ohně. Po celou dobu jsme se všichni náležitě bavili a byli jsme rádi, že jsme se na chvíli dostali z víru města do přírody.

Skip to content