Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Parlament MGO

Mendlácký jarmark a pomoc jižní Moravě

Mendlácký jarmark ukázal výrobky talentovaných studentů a přitom pomohl jižní Moravě – vybrali jsme 8400 Kč.

Když se Parlament MGO rozhodl na závěr školního roku uspořádat vůbec první Mendlácký jarmark, za projektem stála poměrně jednoduchá myšlenka. Chtěli jsme ukázat, že studenti naší školy excelují i v jiných věcech než jsou studium či různé soutěže. Věřili jsme, že se mezi našimi žáky skrývá obrovská řada zručných lidí, a rozhodli jsme se jim poskytnout prostor. A naše očekávání se rozhodně naplnila.

Číst celý příspěvek

Stanovy Parlamentu Mendelova gymnázia

Přestože nám dokázala pandemie pořádně zkomplikovat práci, Parlament MGO se během posledních měsíců rozhodně nezastavil a i nadále pracuje na zlepšení školní atmosféry – a to hned několika způsoby. Jednak náš čas již klasicky věnujeme celoškolním akcím typu tradičního Přednáškového dne, které budeme samozřejmě pořádat i nadále (už brzy se můžete těšit na několik nových projektů).

Číst celý příspěvek

Parlament MGO zjišťoval, jak studenti hodnotí distanční výuku…

Celý letošní rok nesmazatelně poznamenala koronavirová pandemie, která se dotkla každého z nás. Jednu z největších změn však určitě zaznamenali studenti, kteří se museli přesunout ze škol k domácím počítačům. Parlament MGO přišel s rozsáhlou anketou, ve které se žáci Mendláku mohli k distanční výuce vyjádřit a poskytnout cennou zpětnou vazbu vedení školy a učitelům.

Číst celý příspěvek

Proběhl již 4. ročník Přednáškového dne

Dne 19.12. proběhl na škole již čtvrtý ročník Přednáškového dne, který organizuje Parlament MGO. Na dopoledne si připravilo 20 současných, ale i bývalých studentů Mendelova gymnázia přednášku pro své spolužáky. Přednáškový den má jako hlavní cíl umožnit studentům, aby mohli nejen svým vrstevníkům, ale i učitelům ukázat, o co se zajímají, na čem pracují atd.

Číst celý příspěvek

Uspořádali jsme bowlingový večer

Parlament MGO uspořádal bowlingový večer, na kterém se měli lépe poznat jak stávající členové tak i nováčci. Akce se podařila a doufáme, že členové Parlamentu budou fungovat jako jeden tým, stejně jak tomu bylo i doteď.

Autor příspěvku: Tadeáš Brída

Skip to content