Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Parlament MGO

Máme nového předsedu Studentského parlamentu

Ve čtvrtek 20.9. byl zvolen členy Parlamentu MGO novým předsedou Tadeáš Brída z 6.A, který převzal funkci předsedy Studentské rady po Veronice Hájkové. Minulý týden se již s novým vedením konaly na škole simulované Senátní volby. Studentský parlament má tak zatím v novém školním roce skvěle nastartováno! Nám teď nezbývá nic jiného než popřát Tadeášovi hodně štěstí a plno aktivních lidí v řadách Parlamentu.

Navštívili jsme Poslaneckou sněmovnu ČR

Studenti Mendelova gymnázia se mohli 5. 2. podívat do poslanecké sněmovny. Celou prohlídku vedl a vtipně komentoval Dominik Feri, nejmladší český poslanec v historii. Prohlídka začala v Paláci Smiřických, pokračovala přes kanceláře různých politických klubů, samotnou poslaneckou sněmovnu, kde se studenti mohli postavit za řečnický pult nebo si sednout do křesla předsedy, až do televizního štábu, kde se natáčí tiskové konference.

Číst celý příspěvek

Poslechli jsme si přednášku pana Antonína Zelenky

Bývalý letec, politický vězeň 50. let a plukovník ve výslužbě Antonín Zelenka měl 25.1. přednášku na našem gymnáziu.

Během dvou vyučovacích hodin provedl pan Zelenka výklad o 50. letech a jejich politických procesech, které jej tak silně zasáhly. Opomenuta nezůstala jména Milady Horákové a Heliodora Píky, jež jsou v poslední době možná docela opomíjená.

Číst celý příspěvek

Přednášíme již podruhé!

 

Studenti studentům! Tak znělo heslo již II. přednáškového dne na MGO, který se uskutečnil ve čtvrtek 21. 12. 2017 ve fyzikální a chemické posluchárně. Studenti měli na výběr z 10 rozmanitých přednášek, ovšem jejich zájem byl natolik enormní, že se častokrát do mnohých z místností nevešla ani noha. Toto akce se pomalu ale jistě stává díky pozitivním ohlasům žáků a učitelů na naší škole tradicí, proto doufáme, že další námi připravovaný přednáškový den bude zase o krapet lepší a rozsáhlejší než onen letošní.

Parlament MGO