Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Parlament MGO

Už šestá pomoc z naší strany

Opět jsme upořádali charitativní sbírku pro Armádu spásy v Opavě, pro její Centrum sociálních služeb Samaritán. Spolupráce již nabávý charajteru tradice a to je jenom dobře. I vy, studenti se učíte, že pohodlný a pohodový život není samozřejmostí.

Číst celý příspěvek

Burza knih a učebnic

Burza knih 01Máte doma knihy, které byste rádi poslali dále? Vlastníte staré učebnice, které je Vám líto vyhodit? Pak je tato akce přímo pro Vás. Během týdne 19. –23. 6. nám můžete od 7:50–8:05 a 10:40–11:00 nosit do U3 knihy či učebnice, které chcete během burzy nabízet skrze příspěvek, který si Vy sami zvolíte. Nikomu ovšem nebráníme udělat dobrý skutek a knihu darovat.

V úterý 27. 6. proběhne během dopoledních hodin na školním dvoře samotná burza.Výtěžek či nechtěné knihy Vám budou následně k dispozici o přestávkách 28. a 29. 6. v U3.

Těšíme se na Vás!

Den Tibetu

tibetska-vlajka-hiresVzpomínáte si na mezinárodní Den Tibetu na MGO? Součástí byl nejen pestře nabitý program, ale také zapojení do výtvarné a literární soutěže v rámci kampaně Vlajka pro Tibet. A zde jsou výsledky! Literární část plně ovládli žáci 6.A. Díky netradičnímu a originálnímu pojetí daného tématu obsadili první 3 místa Richard Slouka, Ondřej Boček a Jan Štohanzl. Zvláštní ocenění získalo i samotné Mendelovo gymnázium za inspirativní uchopení tématu, které se tak stalo vzorem pro další ročníky. Tímto děkujeme všem účastníkům a soutěžícím za reprezentaci školy.

Autorka: Veronika Hájková 6.A

Výrazná studentská osobnost roku je zpět!

Nachází se okolo vás někdo, kdo svou aktivitou a pílí převyšuje ostatní? Víte o někom, kdo se aktivně angažuje na dění našeho gymnázia, obětuje svůj volný čas pro ostatní, či dosahuje vynikajících výsledků? Přesně takovéto studenty hledáme. Již ode dneška 10. 4. až do středy 19. 4. máte možnost ze svých řad nominovat žáky MATURITNÍCH ročníků a to buďto formou formuláře či volebního boxu, který se nachází v přízemí- naproti nástěnce suplování. Zde nominace probíhá pomocí lístečků, které musí obsahovat jméno, příjmení, třídu vašeho favorita a také důvod, proč si podle vás titul daný jedinec zaslouží. Pozor, hlasy se nesčítají. Nominovaní žáci postupují do dalšího kola, kde porota, skládající se ze studentů a učitelů, vybere finálně oceněné studenty. Předem děkujeme za Vaše hlasy.