Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Soutěže

Naši ekonomové jsou nejlepší v republice


Na začátku soutěže jsme v rámci třídy 7. A sestavili pětičlenný tým, jehož součástí byli Tomáš Adamec, Jakub Hronek, Michal Pavlíček, Veronika Poustková a Lukáš Procházka. To jsme ale ještě nevěděli, jak daleko se dostaneme. Po probojování skrz okresní a regionální kolo nás o víkendu 17. – 18. dubna čekalo kolo národní, které se kvůli aktuální situaci konalo v online prostředí.

Číst celý příspěvek

Fyzici si v TMF vedli výborně

Čtvrtek a pátek 15. a 16. dubna 2021 byly dny D pro naše fyzikální nadšence v 34. ročníku turnaje mladých fyziků (TMF). Konalo se republikové kolo zmíněné soutěže, kterou stejně jako loni finančně podpořil MSK, magistrát Opavy a JČMF. My jsme se stali organizátory soutěže, i když letos jen online formou.

Naši fyzici se opět neztratili v silné konkurenci. Reprezentovali nás: Karel Chwistek, 4. C, Petr Skupien a Johan Paul, oba z 8. A, Anička Aronová, 3. D a Honza Trubka z 2. B. Fyzikální soupeření je celé v angličtině a soutěžící musí ukázat, jak se zhostili řešení, měření a zpracování výsledků úloh, které byly zadány v září Mezinárodním výborem IYPT (The International Young Physicists’ Tournament). Nakonec naši fyzici vybojovali 2. místo za týmem TALNETu. TALNET je projekt, který sdružuje zvídavé a nadané žáky se zájmem o přírodní a technické vědy. Na pomyslnou 1. příčku nám chybělo necelých asi 8,5 bodů. Za sebou jsme nechali pražský tým gymnázia Christiana Dopplera.

Celou soutěž bedlivě sledovali a hodnotili zástupci z fyzikálních fakult VŠ ČR, fyzici z Akademie věd ČR a středních škol.

Děkujeme všem našim studentům za skvělou reprezentaci školy a věříme, že nově nabyté zkušenosti zúročí v příštím ročníku.

ChemQuest 2021

Studenti našeho gymnázia se opět zapojili do soutěže ChemQuest. Tentokrát se do soutěže přihlásilo celkem 11 týmů. Od 13. 4. 2021 do 19. 4. 2021 probíhá veřejné hlasování pro přihlášené videoexperimenty. Téma pro kategorii ZŠ znělo Chemie a potraviny. Téma pro kategorii SŠ je Chemie a historie. Podpořte naše studenty hlasováním. Podívejte se na videa a dejte nám svůj hlas. V každé kategorii můžete udělit pouze jeden hlas. Instrukce k hlasování najdete dále.

Číst celý příspěvek

Matboj –MatX

V letošním ročníku mezinárodní týmové matematické soutěže Matboj – Mat X, která je určena žákům nižšího gymnázia nás reprezentovaly dva čtyřčlenné týmy ze sekundy a kvarty. V kvartě je aktivní tým Mr. Stonks ve složení Hynek Čuška, Petr Mikulík, Matěj Zygula a Václav Čech. V sekundě tým vytvořili Amálka Vaňková, Marie Onderková, Adrian Kysel a Eliška Valíková. V soutěži bylo přihlášeno celkem 455 týmů, rozdělených do odpovídajících kategorií. Jak klání dopadlo? V kategorii Sekunda soutěžilo 19 týmů a náš tým vybojoval velmi pěkné umístění – šesté místo s celkovým ziskem 27 bodů. V kategorii Kvarta bylo přihlášeno 28 týmů a zisk 49 bodů náš tým zařadil na 10. příčku.

Číst celý příspěvek

Fyzikální olympiáda, kategorie E

Proběhlo okresní kolo 62. ročníku Fyzikální olympiády, historicky poprvé v online podobě. V kategorii E se stali úspěšnými řešiteli naši studenti kvarty Matěj Zygula a Petr Mikulík. Vybojovali si postup do krajského kola, které proběhne 22. dubna 2021. Ve čtyřech úlohách získali 27,5 a 23,5 bodu a oba hravě přeskočili postupovou laťku 14 bodů. Máme velkou radost z našich skvělých studentů, kteří pracují nad rámec svých povinností a děkujeme za reprezentaci školy.

Mgr. Jana Montágová

Skip to content