Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Soutěže

V mezinárodní matematické soutěži Pangea naši žáci zazářili

Soutěž organizuje Meridian International School s.r.o. se sídlem v Praze 8. Soutěž vznikla za účelem sjednotit a propojit milovníky matematiky, kteří v ní našli nejen užitek, ale především potěšení ze zkoumání a řešení různých matematických problémů.

Číst celý příspěvek

Fotografování? I tam jsme mezi nejlepšími v ČR!

Nedávno jsem v přízemí na nástěnce zahlédl malý plakát s názvem „Studentskafotosoutez“. Doma jsem se podíval na jejich stránky a zjistil jsem že to je celorepubliková soutěž pro kategorie vysoké školy a střední školy/gymnázia. Řekl jsem si, proč to nezkusit. Soutěžní témata byla: Zlo, Sport a Hudba. Na poslední chvíli jsem 30. března poslal tři fotky do soutěže a čekal jsem. Asi po měsíci mi najednou přišel email, že se 5. května mám dostavit na vernisáž do Brna. Tam jsem zjistil, že moje fotografie v tématu Zlo byla v top pěti. Na vernisáži jsem se dozvěděl, že jsem výherce pro kategorii Zlo, v mé kategorii středních škol/gymnázií jsem třetí a celkově i s vysokými školami čtvrtý v České republice. Pro mě to byl obohacující zážitek, vidět fotky studentů stejné věkové kategorie, pobavit se s nimi a podělit se o vědomosti. Tato soutěž se bude konat i příští rok, takže doufám, že se nás zapojí víc.

Autor příspvěku: Daniel Palma, 5. A

MGO MEZI LEGIONÁŘI

Dne 3.5. jsme se již podruhé zúčastnili branného závodu s názvem Legie. Tento závod je pořádán Československou obcí legionářskou ve spolupráci s Armádou České republiky, Kluby vojenské historie a lanovými centry PROUD.

Když jsme ráno přijeli do areálu Dolní oblasti Vítkovic, bylo nám hned jasné, že ani dnes nebude jednoduché uspět. Po úvodním přivítání soutěžících na nás čekal samotný závod. Jelikož jsme zde byli už loni, věděli jsme, co od tohoto dne očekávat. Zhruba dvě hodiny jsme pak plnili úkoly jako střelbu, fyzické testy, vědomostní úkoly atd. Podmínkou účasti v tomto závodu bylo vytvořit prezentaci týkající se Bitvy u Terronu. My jsme si zvolili formu deníku (konkrétně deníku neznámého vojína). Naše prezentace zástupce armády natolik zaujala, že jsme nejen tuto část soutěže vyhráli, ale zároveň jsme se dočkali velkého ocenění ze strany legionářů, kteří si náš deník vzali do Legionářského muzea. Největším překvapením pro nás však byly samotné výsledky závodu – ukázalo se, že jsme si vybojovali krásné 2. místo a zajistili si tak postup do celorepublikového finále, kterého se, jak jsme později zjistili, bohužel, z důvodu turistického kurzu nemůžeme zúčastnit.

autor: Tereza Moravcová 2. B

Naši sočkaři přivezli z kraje vavříny! 4 postupují do národního kola!

Ve středu 9. května 2018 proběhla v Ostravě Porubě na VŠB TU krajská přehlídka 40. ročníku SOČ. Všech 7 našich studentů, kteří obhajovali 8 prací obsadilo medailová místa! 4 práce byly oceněny nejvýše – 1. místem a postupem do celostátního kola! Jejich autory jsou Pavel Štěpánek v oboru fyzika, Tomáš Wolf v oboru chemie, David Wittek s oběma dříve jmenovanými v oboru zemědělství a Klára Mořkovská v oboru teorie kultury a umění. Blahopřejeme!

Postoupili jsme do celostátního finále Eurorebus!

V sobotu 5. 5. 2018 se zástupci tříd 1. A (Julie Hořínková, Nikol Šťastná, Václav Čech), 3. A (Julie Bogdány, Kryštof Hoza, Filip Vítek), 4. A (Helena krčková, Martin Fof, Prokop Válek) a 2. B (Michal Krettek, Jan Martínek, Michael Sniehotta) zúčastnili krajského kola zeměpisné soutěže Eurorebus. To se uskutečnilo na TU – Vysoké škole báňské v Ostravě. V soutěži jednotlivců soutěžili Prokop Válek, který vybojoval 1. místo, a Kryštof Hoza, který obsadil 9. místo. Oba si svým umístěním a bodovým ziskem zajistili postup do celostátního finále. V soutěži tříd se 1. A v konkurenci 42 týmů umístila na 7. místě. Ve starší kategorii ZŠ02 si mezi 47 soutěžními týmy vybojovali postup do celostátního finále 3. A z 10. místa a 4. A ze 7. místa. O jejich postupu rozhodlo udělení „divoké karty“ na základě celkového bodového zisku. Celostátní finále se uskuteční 5. 6. 2018 v Praze.