Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Soutěže

Máme vítěze celostátní přehlídky 43. ročníku SOČ!

Je jím Radovan Štencel ze 3. C, který obhajobou své práce „Deepfake – Analýza postojů veřejnosti k problematice deepfake formátů a představení možných variant řešení“ v oboru č. 17 filozofie, politologie a ostatní humanitní a společenskovědní obory, porazil všech 15 dalších soutěžících v tomto oboru a zvítězil, stal se laureátem SOČ! Blahopřejeme!

Číst celý příspěvek

V krajském kole 43. ročníku SOČ jsme byli úspěšní!

Z deseti soutěžních prací postoupilo z okresní přehlídky 7 prací a tři z nich ve svém oboru vyhrály! Vítězové postupují do celostátního kola! Jsou to Alžběta Skřontová ze 3. C v oboru 4 biologie, Radovan Štencel ze 3. C v oboru č. 17 filozofie a Ondřej Vajda ze 4. D, v oboru č. 18 informatika. Všem blahopřejeme a držíme pěsti v národním kole, které se uskuteční 11. – 13. června 2021.

Číst celý příspěvek

Velký úspěch naší žákyně v Astronomické olympiádě

Dne 10. 5. 2021 se konalo celostátní kolo Astronomické olympiády nejmladší kategorie G, H, která je určena pro žáky 6. a 7. tříd základních škol a příslušných ročníků osmiletých gymnázií. V těchto kategoriích postoupilo do celostátního kola 26 žáků. Moravskoslezský kraj reprezentovala žákyně Mendelova gymnázia Barbora Nociarová z 1. A. Dnes již známe výsledky. Barbora získala krásné třetí místo v celorepublikové soutěži. Blahopřejeme a děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy.

Číst celý příspěvek

Krajská kola Biologické olympiády máme za sebou

Během měsíce dubna proběhla krajská kola Biologické olympiády. Veškerá práce se uskutečnila v online prostředí. Vzhledem ke způsobu provedení byly otázky náročnější než v předchozích letech. Čas na vypracování byl také kratší než jindy. Letošní ročník byl pro naše soutěžící skutečně náročný. Drobné technické komplikace s rozjezdem poznávačky, náročnost úkolu i časový pres nám však nezabránily bojovat o nejlepší umístění. Studenti se prali s nově vzniklou situací skutečně statečně, získali nové zkušenosti a porovnali se se stejně nadšenými biology z celého kraje. A jak se jim to povedlo? To se můžete podívat do shrnutí níže.

Číst celý příspěvek

Slibovaná videa ze soutěže Já miluji Opavu

1. místo, 1–14 let Foldyna Tadeáš, Kořenek Kryštof video
1. místo, 15–17 let Kubesa Michal video
1. místo, 18–120 let Černík Šimon video
2. místo, 15–17 let Volkmerová Alexandra video
2. místo, 18–120 let Knitl Jakub video
Skip to content