Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Soutěže

„Přežily jsme celostátní kolo Europysecury“

Europasecura je projekt určený pro studenty středních škol, který organizuje Institut pro evropskou politiku Europeum společně s Ministerstvem obrany, Armádou České republiky a dalšími subjekty. Soutěžící musí prokázat svoje znalosti týkající se problematiky Evropské unie, Severoatlantické aliance a jejich rolí při zajištění bezpečnosti ve světě.

Číst celý příspěvek

Národní kolo SOČ – velký úspěch literatury

Přestože – nebo právě proto, že pro „sočkaře“ je literatura spíše Popelkou, se tomuto oboru letos podařilo prorazit až na příčku nejvyšší. Přečtěte si dojmy z tohoto klání přímo od úspěšné Kláry Mořkovské z 3.B.

Číst celý příspěvek

Ústřední přehlídka SOČ

Slovanské gymnázium v Olomouci pořádalo 40. ročník Ústředního kolo Středoškolské odborné činnosti. V SOČce se soutěží v 18 oborech, počínaje Matematikou přes Historii konče Informatikou. Letos se ústředního kola zúčastnilo 288 žáků a 90 porotců.

Žák Mendelova gymnázia Pavel Štěpánek získal se svojí prací: „Oscilační módy buzeného nelineárního oscilátoru“ v oboru Fyzika první místo. Stal se laureátem SOČ. K tomuto úspěchu mu blahopřejeme a za vzornou reprezentaci MGO na veřejnosti mu děkujeme.

Autor příspěvku: Petr Pavlíček

Ekologové jedou z Prahy s oceněním

Na počátku školního roku jsme se přihlásili do celorepublikové ekologické soutěže CO2 liga – https://co2liga.cz/. Jedná se o soutěž, do které se zapojují skupiny ZŠ a SŠ. Letos jsme „bojovali“ proti 70 týmům z celé České republiky. Díky tvrdé práci jsme se zařadili mezi 6 nejlepších týmů a byli tak pozváni na závěrečnou konferenci, která se uskutečnila 14. 6. v Senátu ČR. Do samotné konference jsme ani netušili, na jakou příčku jsme dosáhli.

Číst celý příspěvek

V dvanáctihodinovém matematickém maratónu jsme byli nejlepší

Na konci května se na ZŠ Kylešovice utkalo 22 týmů z celého okresu, cílem bylo během 12 hodin vypočítat co nejvíce příkladů. Z naší školy soutěžily 2 týmy a oba obsadily první a druhé místo. Zlatou medaili za 152 správně vypočítaných úloh získali Martin Fof a Adam Pavelka ze 4. A, stříbrnou za 131 úloh pak Marin Boček a Marek Chwistek ze 3.A. Blahopřejeme oběma týmům ke krásným výsledkům!