Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Soutěže

Turnaj mladých fyziků

26. března 2018 se na Mendelově gymnáziu koná regionální kolo Turnaje mladých fyziků. Soutěžit o postup do celostátního kola bude 7 týmů (pětičlenných družstev), mezi nimi i družstvo z naší školy. Budeme jim držet palce!

Turnaj Mladých fyziků je jedna z nejtěžších fyzikálních soutěží, navíc v angličtině. Mendelovo gymnázium již několik let patří k nejlepším v republice.

Regionální kolo, 26. 3. 2018

Krásné slovo nezanikne!

„Šla Pravda světem a na chudý duchem se smála…“ Že vám tento text něco říká? Ano, je to píseň Jaromíra Nohavici, ovšem původně ji složil ruský písničkář, který by se letos dožil osmdesátky! Jedná se o Vladimira Vysockého. To a mnoho jiného se dozvěděli účastníci a diváci školního kola recitační soutěže Dětská scéna a Wolkrův Prostějov. Především však měli možnost se zaposlouchat do přednesu poezie i prózy v podání našich žáků. Výsledky naleznete zde.
V pátek 23. února proběhlo v Loutkovém dívadle v Opavě okrskové kolo a našim studentům se recitace opravdu povedla. Do okresního kola postoupili Petra Nešutová (1.A), Natálie Mertová (2.A) a Jiří Latoň (4.A). Všem postoupivším recitátorům a recitátorkám přejeme dobrou paměť, originální přednes a co nejméně nervozity v dalších postupových kolech!

Mendláci opět nejlepší v anglické olympádě

Dne 22.2. 2018 proběhlo okresní kolo olympiády v AJ pro 1. – 3. ročníky středních škol. Naše gymnázium reprezentovali Tomáš Nagy (6.A) a Jan Štohanzl (7.A), kteří v silné konkurenci obsadili přední příčky. Tomáši Nagyovi těsně uniklo 3. místo, Jan Štohanzl se stal vítězem soutěže a postupuje do krajského kola. Oběma studentům moc blahopřejeme a Janovi budeme v březnu držet palce.

Dějepisné soutěže ještě nekončí

Školní kolo olympiády v dějepise pro tercii a kvartu dopadlo dobře pro její nejúspěšnější řešitele, všichni tři – Barbora Heidrová a Prokop Válek ze 4. A a Regina Knapíková ze 3. A postoupili do okresního kola. V něm se nejlépe vedlo Barboře, která obsadila druhé místo, její spolužák Prokop skončil na místě třetím. Oba se také probojovali do kola krajského, jehož termín je v březnu. Téma letošní olympiády: První republika aneb léta 1918–1938.

Číst celý příspěvek

Naši junioři uspěli v anglické olympiádě

I naše škola má své olympijské úspěchy. V soutěži v anglickém jazyce pro nížší gymnázia obsadili naši junioři ve svých kategoriích první dvě místa. Ve vyšší kategorii získala druhé místo Renáta Kotůlková a na nejvšším stupínku stanul Prokop Válek, kterému držíme palce v krajském kole. V nižší kategorii obsadila druhou příčku Barbora Kaštovská a první skončila Alexandra Martínková, jejíž perfektní výkon vyzdvihl přeseda poroty na závěrečném ceremoniálu.