Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Soutěže

A opět Fyzikální náboj a náš úspěch

Naše gymnázium poslalo dva týmy v kategorii Náboj Junior v sestavě 1) Jan Borunský, Natálie Mertová, Jan Vítek a Albert Vlček z 3. A, 2) Antonín Drábek, Lukáš Lange, Jakub Müller a Jan Vilč. První tým obsadil skvělé 6. místo a byli nejlepšími ze zúčastněných 8. tříd (z 35 ostravských škol), druhý tým obsadil výborné 7. místo (z 35 ostravských škol). Moc blahopřejeme!

Jedná se o soutěž pro čtyřčlenné týmy ve věkové kategori: Junior (8. a 9. ročník ZŠ a odpovídající ročníky 8LG). Letos se konala soutěž také v Ostravě Porubě na Gymnáziu Olgy Havlové. Soutěž proběhla v pátek 23. listopadu 2018. Celá soutěž trvala 120 minut, během nichž se týmy snažily vyřešit co nejvíce úloh. V Náboji nejde jen o bezhlavou aplikaci již nabytých vědomostí. Úlohy vyžadují jistou dávku invence a důvtipu.

Číst celý příspěvek

ChemQuest 2019

Máte rádi chemii? Chcete vyzkoušet něco nového? Rádi zkoušíte nové chemické pokusy?

Pak neváhejte a přihlaste se do dalšího ročníku soutěže ChemQuest. VŠCHT Praha již vyhlásila 7. ročník této soutěže. A jaká jsou tentokrát témata?

Kategorie ZŠ: Chemie a barvy

Kategorie SŠ: Chemie a kovy

Podívejte se na upoutávku z minulého roku!

Číst celý příspěvek

Fyzikální náboj a úspěch našich týmů

Naše gymnázium poslalo dva týmy v kategorii Junior v sestavě 1) Vojtěch Jánošík, Martin Fof, Vojtěch Krobot, Klára Kuchejdová a Kateřina Válková, 2) Anna Aronová, Vít Čech, David Hahn, Adam Valík a Jiří Vlček. 1. tým obsadil skvělé 3. místo (z 15 ostravských škol) a zároveň 10. místo v rámci České republiky (z 35 škol ČR). Tým Seniorů v sestavě Jakub Domes, Michaela Haasová, Vojtěch Kryšpín, Jan Stoklasa a Vít Šimeček, obsadil rovněž skvělé 6. místo (z 15 ostravských škol) a zároveň 13. místo v rámci České republiky (z 35 škol ČR). Blahopřejeme!

Číst celý příspěvek

soutěž mladých zoologů

V měsíci listopadu proběhla v areálu Zoo Ostrava Soutěž mladých zoologů. Letošní ročník patřil tématu Domestikace a česká a slovenská národní plemena. Jako každý rok se soutěže účastnily týmy nižšího gymnázia. Každá třída zde měla své zastoupení. O možnost zapojení do soutěže proběhl pár dnů před samotnou akcí mezi žáky 1. A a 2. A urputný boj. V těchto třídách byl o soutěž veliký zájem. Což nás velmi těší. S těmi nejlepšími týmy se do zoo vydal jako doprovod a samozřejmě i jako psychická podpora pan Herrmann. Zda se některému z týmů podařilo uspět, se dozvíme velmi brzy.

DEJ SOUPEŘI X

Naši pišqworkáři jsou skvělí a bojovali o každý křížek a kolečko. Tentokrát ne pod lavicí během vyučování, ale v oblastním kole celostátního turnaje. Jejich soupeři byli ve čtvrtek 15. 11. 2018 studenti SŠ z Opavy, Vítkova, Hlučína a Bílovce. Soutěžilo celkem 15 pětičlenných týmů. Hrálo se systémem Play-off a do čtvrtfinále postoupily všechny 4 naše týmy! Do semifinále se probojovaly 2 a do finále jeden. Byl to tým Boney M ze 7. A ve složení Ondřej Černý, Matyáš Adametz, Jiří Brablec, Vojtěch Stiborský a Michal Magiera.

Číst celý příspěvek