Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Soutěže

Stále váháte, zda studovat na MGO?

Pokud stále váháte, jestli máte či nemáte podat přihlášku ke studiu na střední škole na MGO, tak tady jsou další dva důvody proč jít na Mendelovo gymnázium.
Prvním důvodem je fakt, že i v roce 2021 bude pokračovat projekt Moderní výzvy lidstva – MVL. Kde jinde se můžete setkat s tolika českými osobnostmi z různých oborů? Připomeňme jen namátkou, že jsme besedovali Dr. Radkinem Honzákem, meteorologem Michalem Žákem, generálem Petrem Pavlem a dalšími. O minulých a budoucích aktivitách tohoto projektu se můžete dočíst nejen na našich webových stránkách – Moderní výzvy lidstva, ale i v první – lednové Hlásce roku 2021.

Druhým důvodem je, že jste měli možnost si vyzkoušet letos online premiéru Přírodovědné soutěže. V prosinci proběhl již 12. ročník, ale první online. Pro naši školu není nic nemožné a věřte, že se na vás těší spousta učitelů se zajímavými nápady.

Nezahálíme, budujeme, soutěžíme…

Na život s covidem-19 si, i když neradi, zvykáme a snažíme se být aktivní jak jen to hygienická opatření dovolí. O našich aktivitách se dočtete nejen na našich webových stránkách, ale také v tisku.

Příkladem je vydání prvního letošního čísla Region Opavsko ze dne 5. ledna 2021, ve kterém jsou aktivity našich žáků shrnuty. Jsme rádi, že naši studenti nesložili ruce do klína, ale kromě svých studijních povinností sami vyhledávájí příležitosti, které je posouvají dále.

Úspěch mezi fotbalovými profesionály

Žák našeho gymnázia Mikuláš Kubný, 1. C se stal historicky nejmladším brankářem, který si kdy zachytal v nejvyšší české fotbalové soutěži – FORTUNA:LIGA (jako šestnáctiletý překonal o více než 13 měsíců dosavadního rekordmana Stanislava Dostála ze Zlína). Stalo se tak v prvoligovém utkání opavského mužstva na hřišti domácího Slovanu Liberec v polovině prosince. Mikuláš několika skvělými zákroky v průběhu utkání držel opavské mužstvo ve hře o body. Všichni mu držíme pěsti, aby si svými výkony řekl o další minuty v konkurenci kvalitních a zkušenějších gólmanů.

Více informací na stránkách: Kubný nečekal, že by se mohl stát nejmladším brankářem ligy – Aktuálně.cz (aktualne.cz)

PRVNÍ ANGLICKÝ DEBATNÍ TURNAJ JE ZA NÁMI

Opavský debatní klub opět reprezentoval svou školu a vydal se na první turnaj debate league 2020/21. Opavu reprezentoval ostřílený debatní tým Ewoci ve složení Viktor Hartmann, Renáta Kotůlková a Jan Vilč, který vyhrál 3 z 5 debat a umístil se na krásném 6. místě! Dále reprezentoval Opavu František Urbiš, který se hrdinně přihlásil a pomohl Havířovskému týmu Raisins.

Na turnaji se debatovalo 2× na tezi „Zaměstnanci soukromého sektoru by neměli mít právo na stávku“, dále 2× na tezi „Žáci by měli absolvovat povinnou školní docházku pouze na jednotných nevýběrových základních školách“ a jednou na nepřipravenou tezi „Aktivity Grety Thunbergové přinesla více škody než užitku“

Z turnaje si vezeme mnoho zkušeností z debaty, ale také znalostí anglického jazyka.

Děkuji všem zúčastněným debatérům za vzornou reprezentaci Opavy a městu Opavě za poskytnutí příspěvku.

Autor příspěvku: Viktor Hartmann

Pravděpodobnost nezklamala

O zapojení nižšího gymnázia do projektu statistického úřadu miniscitani.cz jsme vás již na stránkách školy informovali. Jelikož jsme věděli, že součástí projektu je losování hodnotných cen pro zapojené třídy, tak jsme se do projektu zapojili všichni. Jako správní matematikové jsme chtěli zvýšit pravděpodobnost pro možnost výhry. Samozřejmě, že víme, že u těchto náhodných jevů nefunguje přímá úměrnost. Tedy, že čím víc losů, tím více výher. Přesto naše strategie vyšla! Z Moravskoslezského kraje byla vylosovaná právě třída 4. A z našeho gymnázia. A co jsme vlastně vyhráli?
Nejhodnotnější cena putuje přímo pro školu, kde si můžeme vybrat z výrobků:

Číst celý příspěvek

Skip to content