Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Soutěže

S čistou vodou do vesmíru!

FILTR NA VODU VÝLET DO VESMÍRU POVRCHOVÉ NAPĚTÍ

ChemQuest je popularizační chemická soutěž VŠCHT, kdy účastníci mají za úkol natočit chemický experiment a vysvětlit ho ve videu dlouhém 2 minuty. Následně porota za normálních okolností vybere 10 nejlepších týmů z každé kategorie (SŠ a ZŠ), které postoupí do finále. Bohužel letos, slovy chemického inženýra, se reaktanty zasekly v první uzlu – to znamená, že soutěžící stihli pouze natočit video a možnost účastnit se finále jim byla odepřena. Ale práce, kterou vynaložili, nepřišla vniveč: porotci ohodnotili videa společně s popisy experimentů a výsledky vyhlásili v online přenosu. Tým ve složení Kryštof Klíma, Ondřej Kunčík a Artur Kristýnek pod vedení paní Bartošíkové získal 3. místo v kategorii ZŠ (20 přihlášených týmů) a tým ve složení Jan Stoklasa, Tomáš Wolf a Anastázie Štěpánková pod vedením paní Hanzlíkové se umístil na 4. místě ve středoškolské kategorii, kde se přihlásilo 12 týmů.

Číst celý příspěvek

TMF – vyhráli jsme regionální kolo

Konečně jsme se dočkali výsledků letošního regionálního kola, které vzhledem k situaci proběhlo netradičně – korespondenčně. V České republice proběhla tři regionální kola. Dvě se měla původně uskutečnit u nás na gymnáziu, třetí v Praze. Coronavir ale vše změnil a výborem pro TMF bylo rozhodnuto, že náročná půlroční práce studentů nebude jen tak hozena do koše a kolo proběhne korespondenčně. Pro všechny, studenty i porotce, to bylo nové. Připomeňme jen, že celá soutěž probíhá v angličtině a klade na studenty nároky nejen teoretické, ale i praktické. V září dostanou studenti 17 fyzikálních problémů, ke kterým musí sestavit experiment a interpretovat naměřené výsledky.

Letos nás reprezentovali Bára Adamová, Anička Aronová, Karel Chwistek a Petr Skupien, kteří již mají mezinárodní zkušenosti s TMF z loňského roku a k nim se přidal Johan Paul ze 7. A a Honza Trubka z 1. B. V regionálním kole byli našimi soupeři tým z ostravského gymnázia Olgy Havlové a tým ze Slezského gymnázia v Opavě.

Číst celý příspěvek

Naše mezinárodní úspěchy v ruském jazyce

Tak jako loni i letos se našly odvážné žačky, které se nejprve zaregistrovaly do dvou mezinárodních olympiád v ruském jazyce, následně úspěšně složily elektronickou první část soutěže a postoupily do finále obou olympiád. První z nich tzv. ONLINE mezinárodní olympiáda už zná své nejúspěšnější finalisty ve světě. Fantastické 2. místo v mezinárodní konkurenci několika set postoupivších ONLINE olympiády získala Kateřina Válková ze 7. A. Vedle věcných cen a diplomu obdržela také voucher na bezplatné složení mezinárodně uznávaného certifikátu v ruském jazyce.

Číst celý příspěvek

Úspěch v ústředním kole FO kat. A

Výsledky ústředního kola fyzikální olympiády kategorie A jsou „na světě“! Karel Chwistek z 3. C třídy obsadil nádherné 5. místo z 39 soutěžících. Tato kategorie je určena pro žáky 4. ročníku středních škol a odpovídajícího ročníku osmiletých gymnázií. Konalo se od úterý 25. 2. 2020 do pátku 28. 2. 2020 na Gymnáziu Václava Beneše Třebízského ve Slaném. Výsledková listina zde:

Gratulujeme Karlovi k výbornému výsledku! Děkujeme za skvělou reprezentaci našeho gymnázia a držíme palce v krajském kole kategorie B!

Naši benjamínci zabodovali v anglické olympiádě

V minulém měsíci se završilo naše zápolení v anglickém jazyce. Odehrálo se okresní kolo anglické olympiády: kategorie 1B (prima a sekunda – pro gymnázia) a kategorie 2B (tercie a kvarta). Do boje jsme vyslali dva soutěžící pro každou kategorii.
Po písemné a ústní části jsme netrpělivě čekali na výsledky. A vyplatilo se! S patřičnou pýchou a radostí můžeme poděkovat nejen za skvělou reprezentaci našeho gymnázia, ale i obdivuhodné výkony.

Dovolte nám představit naše úspěšné studenty:

Kategorie 1B – 1. místo: Arden Alexander Zadrick (1. A)
2. místo: Ella Kukolová (2. A)
Kategorie 2B – 2. místo: Alexandra Martínková (3. A)
3. místo: Barbora Kaštovská (4. A)

Děkujeme za skvělou reprezentaci školy a hodně úspěchů do dalších jazykových bitev.

Skip to content