Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Soutěže

Postupujeme do ústředního kola MO – kategorie A

Do nejvyšší kategorie matematické olympiády postoupilo ze škol Moravskoslezského kraje do krajského kola 27 žáků a z toho 8 bylo
z našeho gymnázia – Karel Chwistek, Martin Fof, Martin Boček, Adam Pavelka, Michaela Valtrová, Vojtěch Krobot, Kateřina Válková a Tereza Teplanská. Kromě toho, že se z naší školy krajského kola účastnilo nejvíce studentů, zajímavostí je jistě i to, že poslední jmenovaná žákyně z 1. D byla nejmladší soutěžící, která se do krajského kola v této kategorii probojovala. Také Michaela Valtrová a Martin Boček si vzhledem k svému věku budou moci tuto kategorii vyzkoušet ještě dvakrát.

A kdo nás bude reprezentovat v ústředním kole MO?
Ze 4. – 5. místa postupuje žák Karel Chwistek (4.C) a z 6. – 7. místa Martin Fof
(7. A). Úspěšnými řešiteli se stali také Adam Pavelka (7. A) a Martin Boček (6. A).
Co nám o soutěži řekl Martin Fof, jeden z postupujících žáků?

Číst celý příspěvek

DRUHÉ POLOLETÍ DEBATNÍ SEZÓNY ZAČÍNÁ

S novým rokem sice neodešla pandemie koronaviru, ale ani debatování. 8 opavských debatérů se tak o víkendu 22.–24.1. vydalo ke svým počítačovým obrazovkám reprezentovat školu a město na druhém turnaji anglické debate league.

A výsledek? Trenérský tým Ewoci (Renáta Kotůlková, Jan Vilč, Viktor Hartmann, 6.A) se se třemi výhrami probojovali na 5. místo v tabulce. Jen o bod méně pak získal tým !?!??! (Regina Knapíková 6.A, František Urbiš 6.A, Kristýna Bohlová 1.B) a umístili se tak na 6. příčce. Tým Libem Maleventum (Vojtěch Martínek 1.C, Patrik Plaček 2.D) spojil síly s dvěma debatéry z gymnázia v Havířově a turnaj ukončili s jednou přesvědčivou výhrou.

Číst celý příspěvek

Úspěšní řešitelé matematické olympiády – kategorie B, C

Školní kolo matematické olympiády pro vyšší gymnázium kategorie B, C proběhlo 26. ledna a z naší školy se ji letos
účastnilo 29 žáků. Úspěšným řešitelem se stal každý žák, který při řešení tří úloh získal z maximálního počtu 18. bodů aspoň 10. Na tuto metu dosáhlo letos 11 žáků.

Číst celý příspěvek

Naši studenti skvěle obstáli v Chemiklání 2021

V letošním školním roce proběhl již šestý ročník soutěže Chemiklání, kterou pořádají studenti Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. Zúčastnily se týmy z celé ČR a také ze Slovenska. Zde najdete výsledky Celá soutěž proběhla online v pátek 5. 2. 2021 a stejná soutěž podle konceptu pardubických studentů proběhla v sobotu 6. 2. 2021 na univerzitě v britské Cambridge.

Číst celý příspěvek

Jsou peníze důležité? Finanční gramotnost určitě.

Finanční gramotnost je soubor znalostí a dovedností, které člověku umožňují porozumět financím a správně s nimi zacházet v různých životních situacích. Finanční gramotnost je také soutěž s celostátním kolem, kterou organizuje spolek METODICA, Česká spořitelna i institut finančního plánování České republiky (EFPA).
Na naší škole se do této soutěže zapojilo 246 žáků. Určující byl nejen počet získaných bodů, ale i čas, ve kterém se žáci v informacích zorientovali. Kdo se zorientoval nejlépe a stál se úspěšným řešitelem školního kola?

Číst celý příspěvek

Skip to content