Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Soutěže

POSLEDNÍ TURNAJ DEBATNÍ LIGY BYL ÚSPĚŠNÝ

Vidina cílové rovinky naše debatéry namotivovala a ti se v hojném počtu celkem 4 týmů a 12 debatérů vydali na poslední kvalifikační turnaj do finále české debatní ligy. A neodešli jsme s prázdnou!

Tým Libem maleventum ve složení Vojtěch Martínek (1.C), František Urbiš (6.A) a Vítek Šindelář (3.B) se umístil na výborném 5. místě z celkových 25 týmů. Na společném 8. místě se poté umístily 2 naše týmy. Jednalo se o tým Ewoci ve složení Jan Vilč, Viktor Hartmann a Renáta Kotůlková (všichni ze 6.A) a o tým ?!?!!?, jehož členové byli Regina Knapíková (6.A), Jakub Skopal (2.D) a Kristýna Bohlová (1.B). Naším posledním týmem byl tým Putin on the Ritz. Členy tohoto týmu byli Prokop Válek, Alžběta Kavanová a Zita Maršíková (všichni ze 7.A). Jednalo se sice o jejich první turnaj, ale vedli si skvěle a 2 vyhrané debaty jim zajistily 15. místo.

Velkého úspěchu jsme dosáhli také v umístění řečníků. Jan Vilč obsadil 1. příčku a stal se řečníkem turnaje. na výborných místech se umístili také Viktor Hartmann, který skončil 8. a Renáta Kotůlková, která obsadila místo 9.

Číst celý příspěvek

DRUHÉ POLOLETÍ DEBATNÍ SEZÓNY ZAČÍNÁ

S novým rokem sice neodešla pandemie koronaviru, ale ani debatování. 8 opavských debatérů se tak o víkendu 22.–24.1. vydalo ke svým počítačovým obrazovkám reprezentovat školu a město na druhém turnaji anglické debate league.

A výsledek? Trenérský tým Ewoci (Renáta Kotůlková, Jan Vilč, Viktor Hartmann, 6.A) se se třemi výhrami probojovali na 5. místo v tabulce. Jen o bod méně pak získal tým !?!??! (Regina Knapíková 6.A, František Urbiš 6.A, Kristýna Bohlová 1.B) a umístili se tak na 6. příčce. Tým Libem Maleventum (Vojtěch Martínek 1.C, Patrik Plaček 2.D) spojil síly s dvěma debatéry z gymnázia v Havířově a turnaj ukončili s jednou přesvědčivou výhrou.

Číst celý příspěvek

DALŠÍ ÚSPĚCHY DEBATNÍHO KLUBU

Dámy a pánové, debata nikdy nespí a náš debatní klub nezanechal klidným ani čas předvánoční. V termínu 18.–20.12. 2020 jsme se tak v počtu 3 týmů vydali skrz počítačové obrazovky reprezentovat náš klub, naši školu a naše město na Druhý turnaj Online debatní ligy. A neobešli jsme se bez úspěchů!

Abychom si přiblížili aktéry tehdejších událostí, účastníky byly týmy Ewoci (Renáta Kotůlková, Jan Vilč, Viktor Hartmann, 6.A), ?!?!!? (Regina Knapíková 6.A, Jakub Skopal 2.D, Kristýna Bohlová 1.B) a Libem Maleventum (František Urbiš 6.A, Patrik Plaček 2.C, Julie Bogdány 6.A, Vojtěch Martínek 1.C). Vojtovi patří speciální potlesk, jelikož se rozhodl turnaje zúčastnit bez jakýchkoliv předchozích zkušeností a dokonce i hrdinně doplnil sestavu týmu z gymnázia Hello!

Číst celý příspěvek

PRVNÍ ANGLICKÝ DEBATNÍ TURNAJ JE ZA NÁMI

Opavský debatní klub opět reprezentoval svou školu a vydal se na první turnaj debate league 2020/21. Opavu reprezentoval ostřílený debatní tým Ewoci ve složení Viktor Hartmann, Renáta Kotůlková a Jan Vilč, který vyhrál 3 z 5 debat a umístil se na krásném 6. místě! Dále reprezentoval Opavu František Urbiš, který se hrdinně přihlásil a pomohl Havířovskému týmu Raisins.

Na turnaji se debatovalo 2× na tezi „Zaměstnanci soukromého sektoru by neměli mít právo na stávku“, dále 2× na tezi „Žáci by měli absolvovat povinnou školní docházku pouze na jednotných nevýběrových základních školách“ a jednou na nepřipravenou tezi „Aktivity Grety Thunbergové přinesla více škody než užitku“

Z turnaje si vezeme mnoho zkušeností z debaty, ale také znalostí anglického jazyka.

Děkuji všem zúčastněným debatérům za vzornou reprezentaci Opavy a městu Opavě za poskytnutí příspěvku.

Autor příspěvku: Viktor Hartmann

DEBATNÍ SEZÓNA ZAČÍNÁ ONLINE

Stejně jako výuku a mnoho dalších věcí omezily opatření vlády také letošní debatní ligu. S klubem jsme se tedy nikam nevydali a první turnaj jsme oddebatovali z pohodlí domova.

Na turnaj se od nás vydaly celkem 4 týmy a každý z nich debatoval celkem 5 debat. Dvě byly na tezi „Žáci by měli absolvovat povinnou školní docházku pouze na jednotných nevýběrových základních školách“, další 2 na tezi „Zaměstnavatel by měl mít právo propustit zaměstnance bez udání důvodu“ a poslední teze byla „Sociální sítě by měly mazat příspěvky obsahující dezinformace a fake news“.

A neodjeli jsme bez úspěchů. Tým Ewoci ve složení Viktor Hartmann, Renáta Kotůlková a Jan Vilč vyhráli celkem 4 debaty a v tabulce se dělili o 3. místo. Tým ?!?!!? (ano, toto je skutečně název týmu) ve složení Jakub Skopal, Michaela Valtrová a Regina Knapíková se umístil na místě 5. a ani zbylé 2 týmy, Chaos (Vít Šindelář, Kristýna Bohlová, Ondřej Mludek) a Libem Maleventum (Patrik Plaček, Maja Klátová, František Urbiš a Eliška Zálešáková), neodjely bez výher. Speciální zmínka poté patří Viktoru Hartmannovi, který se stal 5. nejlepším řečníkem turnaje.

Městu Opava děkujeme za poskytnutí příspěvku.

Autor příspěvku: Jan Vilč

Skip to content