Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Sport

Vybojovali jsme 2. místo v Mikulášském turnaji

Vybojovali jsme 2. místo v Mikulášském turnaji Slezského gymnázia Opava ve volejbale smíšených družstev, který se konal 5. 12. 2019. Družstvo tvořené žáky maturitních ročníků (Holešová Denisa, Dehner Ondřej z 8. A, Sidunov Ondřej ze 4. B, Haasová Tereza, Kolářová Adéla, Semianová Pavla a Ondráček Robert ze 4. D) získalo cenné stříbro ve velmi vyrovnaném souboji 7 týmů středních škol opavského okresu. Blahopřejeme!

Přijďte si zahrát japonské šachy shogi a dobutsu

Hledáme pomocníky do vedení kurzu i aktivní hráče, každé pondělí od 16:30 do 18:00.

Navazujeme na tradici výuky a propagace japonských šachů shogi a dobutsu v Opavě, započatou zejména díky absolventům MGO Ondřeji Bočkovi a Janu Štohanzlovi Od září 2019 sady shogi a dobutsu jsou volně k dispozici v hodinách pro veřejnost v centru SLU Brain Fitness. Všechno je zdarma a bez registrace.

Číst celý příspěvek

Postupujeme na republikové finále v basketbale 3×3

V pondělí 4.11.2019 jsme se zúčastnili krajského finále v basketbale 3 na 3, které se konalo v Novém Jičíně. Družstvo chlapců vybojovalo 2. místo a zajistili si tím postup do republikového finále v Jindřichově Hradci. Dívky skončily v turnaji na 4. místě.

Dvoudenní republikové finále se letos koná 25.–26.11.2019.

Získali jsme bronz na mistrovství republiky v přespolním běhu

Dne 9. října se konalo finále Moravskoslezského kraje základních a středních škol v přespolním běhu. Na základě vítězství v okresním finále se tohoto klání zúčastnila i obě družstva Mendelova gymnázia. Velkého úspěchu dosáhlo družstvo chlapců, které v krajské konkurenci jednoznačně zvítězilo. Opavští gymnazisté suverénně opanovali i pořadí jednotlivců, když v cíli obsadili první čtyři místa v pořadí: 1. Vít Čech, 2. Adam Valík, 3. Jiří Kostka, 4. Ondřej Vajda. Družstvo doplnili Jakub Knitl (6.) a Vojtěch Skalička (10.). Tým sestavený z atletů a orientačních běžců měl velké ambice i na republikovém finále, které proběhlo 17. 10. 2019 v Hradci Králové. Velkou motivací byl i fakt, že vítěz z Hradce pojede na MS v přespolním běhu.

Naše studentky vybojovaly zlato v krajském finále

Jako každý rok, tak i tento se naše gymnázium zúčastnilo Středoškolského atletického poháru. Okresní kolo se konalo na Tyršově stadionu v úterý 24.září. Družstvo hochů v silné konkurenci skončilo na 7.místě. Děvčatům se dařilo o něco více, probojovala se do krajského finále. To se konalo ve středu 16. října opět v Opavě, dívky uspěly i podruhé a ve vyrovnaném souboji získaly první místo v Moravskoslezském kraji
V prosinci je tedy čeká mistrovství České republiky v ostravské hale.