Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Výlety

Luscinia na Ukrajině II

Pryvit! Přinášíme další zprávy z Ukrajiny. Do Kyjeva jsme dorazili v pořádku a ubytovali jsme se v rodinách členů hostitelského sboru. Bydlíme většinou po jednom a domluva je místy zajímavá, ale česko-slovensko-polsko-anglicko-ukrajinsko-ruskou pantomimou se dorozumíte vcelku bezpečně. V neděli jsme měli první koncert v pravoslavném kostele s krásnou akustikou a dojali jsme tamního duchovního natolik, že nám dovolil použít v jedné písničce djembe, čímž jsme vykouzlili na jeho, do té doby zamračené tváři, mírný úsměv. Po dnešní prohlídce města a obědě jsme absolvovali prohlídku klášterního komplexu, v němž jsme následně měli druhý koncert. Velký úspěch sklidily především písně lidové a africké a po nasazení ukrajinské písně Ščedryk byl úspěch zaručen. Nutno zaklepat, že jediné, co se nám zatím nedaří, je počasí – od našeho příjezdu neustále lije jako z konve. Zítra by se to však již mělo zlomit! Držte palce! Další zprávy budou následovat!

Luscinia na Ukrajině

OSS Luscinia se hlásí z Ukrajiny. Jsme právě 80 km před Kyjevem, kam míříme na festival duchovní hudby. Po mírném zdržení na polsko-ukajinských hranicích (i přes expresní odbavení jsme tam trčeli dvě hodiny) míříme směle k hlavnímu městu. Pustili nás do země všechny!! V autobusu pilně trénujeme. Další zprávy budou následovat! Děkujeme za podporu! A držte palce.

Studentský sbor Luscinia na turné v USA

LusciniaNew York – Běžně má sbor Luscinia přes osmdesát hlasů – studentů Mendelova gymnázia v Opavě. Na jejich první americké turné ale musel sbormistr Jiří Slovík vybrat jen ty nejlepší, odjelo 36 studentů. Za sebou už mají koncerty v New Yorku a Washingtonu a čeká je ještě Philadelphia a New Jersey

Číst celý příspěvek →

Skip to content