Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Výuka

Shutry, aneb to musíte vidět!

V hodině angličtiny dostala jedna skupina třídy 1. C zapeklité zadání – vytvořit reklamu na libovolné téma. Dvouměsíční čekání se vyplatilo. Všechny výkony byly na jedničku s hvězdičkou. Za všechny vybíráme video, jehož autory jsou Martin Jakeš, Karel Chwistek, Adam Groda a Max Fajkus. Roli mrtvoly a střihače se zhostil David Ručil. To, že jsou naši studenti kreativní, vtipní a originální, dávno vím. Po shlédnutí videa mi dáte jistě zapravdu. Přejeme příjemnou zábavu.

Petra Moravcová a 1.C

Pan ředitel dostal cenu za to, že vede studenty k vědě!

Pan ředitel Petr Pavlíček byl včera 14. 5. 2018 oceněn v aule Karolina v Praze Cenou Nadace Neuron a Cenou Učené společnosti ČR. Na záznam, který vysílala ČT se můžete podívat v příspěvku v Aktualitách (v celém pořadu reportáž začíná 13, 42 min.)

I celostátní deník věnuje pozornost této významné události!

Blahopřejeme k významnému ocenění!

SETKALI JSME SE S FRANTIŠKEM LANGEREM

V úterý 17. dubna se studenti literárního semináře 4. ročníků paní Hany Novákové Sonnkové zúčastnili literárně-dramatického představení. Toto literární pásmo připravili studenti Slezské univerzity v Opavě pod vedením Mgr. Jany Cindlerové, Ph.D. z oddělení kulturní dramaturgie, kteří představili osobnost Františka Langera jako lékaře, vojáka, spisovatele a prvorepublikového humanistu.

Číst celý příspěvek

V Praze už se neztratíme!

Za brzkých ranních hodin vyrazila třída 2.D v doprovodu paní Beierové z chladné Opavy. Na nádraží města Prahy nás uvítala paní Prošvicová,určitě nadšená, že své oblíbené dějiny může předat studentům zábavnou poznávací formou a také, že si dáme do těla, což bylo ponecháno zatím jako tajemství.

Po ubytování v Kapucínském klášteře, který je vedle Lorety a Černínského paláce,jsme se vydali obdivovat sluncem prozářené hlavní město. Obdivovali jsme výhled z Vyšehradu a tiše vzdali úctu mrtvým českým velikánům, kteří odpočívají na Slavíně. Petřín, Strahovský klášter a Muzeum miniatur nás také překvapilo. Vidět třeba vyobrazení karavany v očku jehly, to se hned tak nevidí. Praha však není pouze město minulosti, ale pořádně to tu žije.

Číst celý příspěvek